fbpx

Čo všetko dokáže rekuperácia Jablotron Futura?

Rekuperačná jednotka Jablotron Futura – Pľúca Vášho domova. Futura patrí medzi top najpredávanejšie rekuperácie v Čechách. Nielenže dobre vyzerá, ale ponúka množstvo nadštandardných funkcií, ktoré zlepšujú kvalitu vzduchu vo Vašom dome a spríjemňujú komfort bývania. Rekuperácia Futura sa môže pochváliť aj certifikátom Passivehouse Inštitútu v nemeckom Darmstadte (PHI).

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba v mrazoch

To, čo Futura dokáže a čím je výnimočná, sa prejaví hlavne v zime, teda v období, keď je rekuperácia najviac potrebná, a to minimalizovaním spotreby energie. Vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá dokonale využíva fyzikálne zákony, funguje jednotka i v silných mrazoch bez predohrevu a bez rozbalansovania ventilátorov.

Skutočný vnútorný komfort bez presúšania

Futura automaticky zaistí vo Vašom dome optimálnu vlhkosť a to pomocou riadeného entalpického výmenníka. Kontroluje vlhkosť vzduchu dodávaného do interiéru a automaticky nastavuje jej optimálnu hodnotu. Optimálnu vlhkosť v miestnostiach sledujú a vyhodnocujú aj senzory umiestnené v nástenných ovládačoch. Je to dôležité hlavne pre Vaše zdravie, ale ocení to aj Váš drevený nábytok, podlahy a rastliny.

Autonómny chod

Futura nie je hlúpa, sama upozorní na potrebu servisného zásahu či výmenu zanesených filtrov. Informáciu o potrebe výmeny dostáva nielen spotrebiteľ, ale aj servisný technik. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka; to udržuje jednotku v skvelom technickom stave a zjednodušuje pravidelnú údržbu. Pomocou CO2 senzoru v základnej výbave zase plynule prispôsobuje vetrací výkon Vašim nárokom na kvalitu vnútorného prostredia. To znamená, že ak zistí, že v miestnosti je viac ľudí a množstvo kysličníka uhličitého CO2 sa zvýšilo, automaticky zvýši aj výmenu vzduchu za čerstvý vzduch s optimálnou kvalitou a vlhkosťou. V prípade záujmu si môžete vetranie nastaviť aj manuálne.

Rozsiahla základná výbava

Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, dvoch peľových filtrov F7, senzoru CO2 v nástennom ovládači, dodatočného dohrevu a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Jednotku je možné rozšíriť o ďalšie funkcie – je možné pripojiť až 3 nástenné ovládače, 8 CO2 senzorov, filtre F9 a dodatočné chladenie a kúrenie CoolBreze, systém vetrania VarioBreeze, ktorý zabezpečuje optimálne vetranie hlavne v priestoroch, kde sa práve niekto nachádza.

Jednoduché ovládanie

Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača alebo pohodlne odkiaľkoľvek vďaka mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá Vás naviac informuje o chode a spotrebe Vašej rekuperačnej jednotky. V prípade, že máte aj iné zariadenia (alarm, bojler, kotol) od firmy Jablotron, môžete ich sledovať a ovládať iba pomocou jednej aplikácie. Informácie o stave jednotky sú zasielané aj do servisného strediska Jablotron, ktoré tieto informácie vyhodnocuje.

Chladiaci modul CoolBreeze

Entalpický chladiaci modul CoolBreeze je zariadenie, ktorého hlavnou úlohou je úplne eliminovať teplo, ktoré prichádza pri vetraní s rekuperáciou dovnútra v letnom období. Je špecificky designovaný a určený pre pasívne domy, ktoré sú dokonale zaizolované a prestup tepla z vonku dovnútra je v horúcich letných dňoch minimalizovaný. Tento modul funguje aj opačne v chladnom období.

Zónové riadené vetranie VarioBreeze™

Vetranie je smerované do tých priestorov, kde je to potrebné. Napríklad do miestností, kde sa práve nachádzajú ľudia. Vďaka tomu, že systém vyhodnotí na základe kvality vzduchu, v ktorej časti domu je potrebné intenzívnejšie vetranie a v ktorej nie, je možné použiť aj rekuperáciu s nižším výkonom a nižšou spotrebou. Rekuperačná jednotka pracuje dlhšiu dobu v minimálnom výkone. Zníženie reálnej spotreby vetracej jednotky o viac ako 50%. Jej parametre, ako napr. účinnosť, celková spotreba a hlučnosť sú po väčšinu doby prevádzky optimalizované.

Máte záujem o Jablotron Futura?