fbpx

Časté otázky a odpovede

Pripravili sme pre vás najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Prečo by ste teda mali mať vo svojom dome vetrací systém?

Nenašli ste, čo ste hľadali? Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám zodpovieme všetky vaše otázky.

Nestačí mi otvoriť okno, na to aby som vyvetral? Načo treba rekuperáciu?

Určite nie. Vývoj v oblasti stavebníctva nám jasne ukazuje nové trendy tesnenia každej medzery alebo spoju. Dôsledok je zablokované prirodzené vetranie. Na každú miestnosť je presne určený objem výmeny vzduchu, ktorý bohužiaľ oknom nikdy nedosiahnete.

Vie rekuperácia regulovať vlhkosť v dome ?

Áno. Pri každej výmene vzduchu, dochádza ku tkzv. kondenzu v dôsledku zmeny teploty a preto je dôležité či sa táto vlhkosť dokáže zachytiť v jednotke (vo výmenníku) alebo ju stratíme a vzduch sa vysušuje. 

Preto je veľmi dôležité vlhkosť zachytiť a reálne s ňou vedieť pracovať tak aby bol vzduch čo najprijateľnejší. Zároveň ak je odsávaný vzduch vlhký príliš, vieme vlhkosť regulovať.

Viem meniť teplotu vzduchu v dome pomocou rekuperácie?

Naša jednotka sa špecializuje na to aby sme pri výmene vzduchu nestrácali pozitívne vlastnosti odsávaného vzduchu ako je napríklad aj teplota. 

V zime dokažeme dokurovaťvzduch a v lete vďaka tkzv. Coolbreeze prídavnému modelu ku jednotke dokážeme to aby sa Vaša stavba neprehriala pretože by bolo potrebné vyvinúť príliš veľkú energiu na chladenie.

My aktívne udržiavame už od jari teplotu tak aby nedošlo už k spomínanému prehriatiu stavby a akumulácie teploty v murive. Je to oveľa zdravší a efektívnejší spôsob.

Dá sa vyvetrať každá izba samostatne?

Áno. Predstavte si, že si kúpite v obchode produkt ktorý na prvý pohľad funguje rovnako ako ostatné v obchode. No okamžite ako ho zapnete u Vás doma, sa nastaví a prispôsobí Vám.

Naša rekuperácia aktívne vyhodnocuje napríklad množstvo Co2 či teplotu alebo vlhkosť a to dokonca každú izbu zvlášť. Skutočné zónové vetranie reaguje pružne a efektívne. Neustále sleduje kde je potrebné rekuperovať viac a kde naopak stačí ísť na minimum.

Výsledok? Šetrenie energie a zvýšený komfort.

Je vhodná rekuperácia aj do starého domu alebo len do nového?

Určite áno. V starších domoch je napríklad práve už spomínaná práca s vlhkosťou veľmi dôležitá a preto sa rekuperácia odporúča aj do starých domov. Netreba sa báť prílišného zásahu vždy sa dá nájsť spôsob šetrný ku staršiemu.

Nenašli ste, čo ste hľadali? Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám zodpovieme všetky vaše otázky.

FORMULÁR NA CENOVÚ PONUKU

  KONTAKT

  IČO: 46715681

  DIČ: 2023537461

  IČ DPH: SK2023537461

  Sídlo:
  Kalinčiakova 6342/23
  974 05 Banská Bystrica

  Kancelária - pobočka:
  Palánok 3
  949 01 Nitra

  SLEDUJTE NÁS